In Blog

Jakie dobrać szybkę  w okularach marki Tripout Optics ?

Okulary rowerowe marki Tripout Optics oferują szeroką gamę szybek o  zróżnicowanym stopniu przepuszczalności, barwie jak i paramerach optycznych.

Na co zwracać uwagę wybierając szkła do okularów rowerowych?

Przede wszystkim w jakim terenie najczęściej jeździmy na rowerze. Jeśli jest to teren leśny, wtedy odpowiednie będą szybki rowerowe o większej przepuszczalności, dodatkowo z barwą która rozświetli nam teren np. model Foggy lub Rose, o przepuszczalności 65-70%.

Bardzo dobrym wyborem będą również modele posiadające fotochrom lub technologię smart która zmienia przepuszczalnośc w zależności od natężenia promieni padająych na powierzchnię szkieł. Tutaj będą one na tyle uniwersalne, że sprawdzą się idealnie również na otwartej przestrzen.

Jeśli natomiast jeździmy głównie po szosie, drogach rowerowych, idealnie sprawdzą się wszystkie szybki o przepuszczalności 20%, czyli modele szybek Red, Blue, Green, Blue, Gold, Pinky

Dla osób, które oczekują największego przyciemienia polecamy model szybki Dark Silver o przepuszczalnośći 15%

Jaką technologię optyczną wybrać?

Większość szybek marki Tripout Optics posiada powłokę Axiom. Zapewnia ona najwyższy poziom ochrony oczu, jednocześnie dzięki odpowiednim parametrom optycznych zapewnia wysoki poziom widzenia. Dostosowuje ona wzrok do otoczenia, dzięki czemu kolory jak i obraz są bardziej wyraziste. Dodatkowo posiada ona bardzo właściwości hydryfobowe, dzięki czemu krople nie utrzymują się na jej powierzchni.

Model Silver Fotochrom wyposażony jest w parametry fotochromatyczne, czyli dostosowuje przepuszczalność do natężenia promieni słonecznych. W pochmurne dni szybka jest jaśniejsza, natomiast pod wpływem Słońca przyciemnia się.

Modele szybek z techologią Smart stanowią połączenie parametrów powłoki Axiom oraz właściwości Fotochrom, dzięki czemu są najbardziej uniwersalne z całej gamy szyb dostępnych w naszej ofercie. Czas reakcji fotochrom w szybkach Smart, przy pełnym słońcu wynosi pomiędzy 5 a 8 sekund.

Recent Posts
0
polska marka optyczna, okulary sportowe korekcyjne, okulary rowerowe fotochromy, okulary rowerowe fotochrom, okulary sportowo korekcyjne