In Blog

Wybór gogli narciarskich / snowboardowych z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Mamy do wyboru  różnego rodzaju szybki, ramki, systemy technologiczne, które są stworzone do jazdy podczas poszczególnych warunków atmosferycznych. Zatem które będą najbardziej odpowiednie dla Nas ?

Przed zakupem, należy przede wszystkim zastanowić się przy jakich warunkach jeździmy najczęściej. Warunki atmosferyczne na stokach w Polsce oraz wysokich górach Alpejskich, czy Dolomitach mogą się znacząco różnić.

Najważniejszym aspektem, jest zmienność pogody. W Polsce, bardzo często już przed stokiem wiemy jakich warunków możemy spodziewać się w ciągu dnia, dodatkowo w związku z tym, że jeździmy na dość niskiej wysokości, możemy spodziewać się chmur, na szczycie, których nie ma na dole stoku. W związku z czym, kupując gogle, musimy dobrać najbardziej optymalne soczewki, które rozjaśniają nasze pole widzenia, w przypadku dostania się w chmurę, i ochronią nas przed dużym nasłonecznieniem. Najlepiej sprawdzają się wtedy modele szybek  Orange Fire, Gold, Pinky, czy Green.

W Alpejskich warunkach natomiast najbardziej sprawdzają się ciemne szybki, najlepiej z polaryzacją, które zapewniają najwyższą ochronę. W związku z tym, że jazda następuje w wyższych partiach gór, jesteśmy o wiele bardziej narażeni na szkodliwe promienie słoneczne, i musimy zapewnić naszym oczom najwyższą ochronę. W naszej ofercie będą to odpowiednio: Black Polarized, Blue Bird, Purple

Aby dodatkowo zapewnić nam jeszcze większe bezpieczeństwo warto zastanowić się  nad zamiennymi szybkami na złe warunki pogodowe ( szybka Foggy) oraz do nocnej jazdy ( szybka Clear). Koszt takich szybek jest niewielki, w porównaniu z tym, jak duży komfort mają one na nasza jazdę, przy gorszych warunkach. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na stoku jest naszym priorytetem.

Modele Racer, Blaze, Steez oraz TRX posiadają najnowszy system mocowań szybek na magnesy, dzięki któremu wymienisz je w kilka sekund, nie zdejmując nawet rękawiczek !

Nosisz okulary, a nie chcesz jeździć w soczewkach ? W takim razie najodpowiedniejszym modele jest Blaze, który ma zapewnia wystarczająco miejsca, aby móc jeździć w okularach.

Gogle snowboardowe / narciarskie – rodzaje szyb

Wyróżniamy 4 kategorie rodzajów szyb:

S0 – szybki o przepuszczalności: 80-100% do jazdy nocnej

S1 – szybki o przepuszczalności: 43 -80% do jazdy we mgle

S2 – szybki o przepuszczalności: 18-43 % optymalne, do jazdy w pochmurne jak i słoneczne dni

S3 – szybki o przepuszczalności: 8-18% do jazdy w słoneczne dni

S4– szybki o przepuszczalności: 3-8% do jazdy w słoneczne dni

0